Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

Marketlerde gramaj hilesi: Fiyat aynı, gramaj düşük

Avusturya'da tüketici dernekleri, vatandaşları süpermarketlerdeki 'fiyat artırımına gitmeden gramaj düşürme' (şrinkflasyon) hilesine karşı uyardı.

Marketlerde gramaj hilesi: Fiyat aynı, gramaj düşük

Avusturya’da, Tüketici Hakları Derneği (VKI) süpermarketlerdeki gramaj hilesine karşı uyarıda bulundu. Yapılan araştırmalarda çok sayıda ürünün fiyatının aynı kalmasına rağmen gramajlarının düşük olduğu ortaya çıktı. Tüketici Hakları Uzmanı Teresa Bauer, Wien Heute’ye verdiği demeçte, şirinkflasyon uyarısı yaptı ve "Ambalaj, fiyat aynı ancak içerik azaltılıyor. Tüketiciler manipüle ediliyor“ ifadelerini kullandı.

Uzmanlar şirinkflasyonu anlamanın en kolay yolunun ürün fiyatlarının, 100 gram ya da litre maliyetlerine bakmak olduğunu belirtti.

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN