Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Mart 2023 Pazartesi

Lise öğrencileri sokağa çıktı

Avusturya’nın başkenti Viyana'da binlerce çevreci, küresel ısınma, iklim değişikliği ve karbon emisyonunun azaltılması için iktidardan "iklim koruma yasası" çıkarılmasını talep etti. Göstericilerin büyük çoğunluğu lise öğrencileriydi.

Başkentin önemli meydanlarından Maria Theresien Platz’da toplanan çevreciler, "Yarın çok geç" sloganı altında düzenledikleri gösteride, "İkinci bir gezegen yok", "Çevre için hemen eyleme geçilsin", "Daha fazla otoyol yapılmasın" yazılı pankartlar taşıdı. Fridays For Future inisiyatifi tarafından düzenlenen gösteride, 2019'da düzenlenen küresel çevre eylemlerinden bu yana 4 yıl geçtiği ancak siyasilerin karbon emisyonunun azaltılması, iklim değişikliği ve çevrenin korunmasına yönelik gerekli adımları atmadıkları vurgulandı.

Göstericilerin büyük çoğunluğu lise öğrencileri

Büyük çoğunluğunu lise öğrencilerinin oluşturduğu göstericiler, Avusturya’da hükûmetin zaman kaybetmeden iklim koruma yasasını yürürlüğe sokması gerektiğini dile getirdi. Konuşmaların ardından göstericiler, şehrin önemli caddelerinden Ringstrasse’yi trafiğe kapatarak Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık binalarının bulunduğu Ballhausplatz’a yürüdü. Siyasi partilerin merkez binalarının da bulunduğu güzergahtan geçen göstericiler, özellikle iktidarın büyük ortağı merkez sağ Avusturya Halk Partisi’ne (ÖVP) tepki göstererek, son 6 yılda iktidarda olan partinin küresel ısınma konusunda yeterli düzenlemeleri hayata geçirmediğine dikkati çekti.

Geri Dön 06 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN