Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
06 Eylül 2023 Çarşamba

‘Klimaticket’ dövmesi yaptırana bir yıl ücretsiz toplu taşıma

Avusturya’da ülke genelinde tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan yıllık 1.065 avroluk toplu taşıma bileti ‘Klimaticket’, biletin ismini dövme yaptıran vatandaşlara ücretsiz olarak veriliyor.

İklim Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde, şimdiye kadar 35’ten fazla kişi, ‘Klimaticket’ dövmesi yaptırarak toplu taşımayı bir yıl boyunca ücretsiz kullanmaya hak kazandı. 

"Sürdürülebilir aptallık"

Kampanya, muhalefet partileri ve medya tarafından sert biçimde eleştirildi. Sosyal Demokrat Partili Julia Herr, "İnsanları bir bakanlık uygulamasının dövmesini yaptırmaya teşvik ederek vücutlarını kalıcı bir reklam alanı olarak kullanmak, şimdiye kadar görülmemiş bir zevksizlik" ifadelerini kullandı. Der Standard gazetesi, kampanyayı ‘sürdürülebilir aptallık’ olarak niteledi.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN