Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Eylül 2023 Cumartesi

Kişi başına düşen ortalama servet 65 bin 330 avro

Dünyanın en zengin 18'inci ülkesi olan Avusturya'da, kişi başına düşen ortalama net servet 65 bin 330 avro olarak hesaplandı.

Finans şirketi Allianz’ın Küresel Varlık Raporu’na göre; Avusturya, 2022 yılında dünyanın en zengin 18'inci ülkesi oldu. Kişi başına düşen ortalama net servet 65 bin 330 avro olarak kayıtlara geçti. Bir önceki yıla göre toplam varlıklarda yüzde 4,6 düzeyinde bir düşüş belirlendi. Pandemi öncesinde 2019 yılına finansal varlıkların yüzde 9,4 daha yüksek olduğu ancak enflasyon dikkate alındığında halkın satın alma gücünün yüzde 3,3 oranında düştüğü belirtildi. 

Almanya’da kişi başına düşen ortalama servet 63 bin 540 avro, Amerika Birleşik Devletleri’nde 253 bin 450 avro, İsviçre’de 238 bin 780 avro ve Danimarka'da 163 bin 830 avro olarak hesaplandı.

Yüzde 10, yüzde 85'e sahip

Ancak bu servet eşit dağıtılmıyor. Dünya nüfusunun en zengin yüzde 10'unun, toplam net finansal varlıkların yüzde 85'ine sahip olduğu belirtildi. 

Geri Dön 30 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN