Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ocak 2023 Salı

İlk evin emlak vergisi kalkabilir

Avusturya’da ÖVP’li Maliye Bakanı Mahnus Brunner, ilk evini alanlar için emlak vergisinin ve tapu kayıt ücretinin kaldırılmasını önerdi.

Avusturya’da ÖVP’li Maliye Bakanı Magnus Brunner, gençlerin ve genç ailelerin yükünü hafifletmek için, ilk evini alanların emlak devir vergisinden muaf tutulması çağrısında bulundu. Brunner, ayrıca tapu kayıt ücretinin de kaldırılması gerektiğini savundu. 

Mevcut yasalara göre, ev satın alan herkesten yüzde 3,5 oranında emlak vergisi alınıyor. Maliye Bakanı, ilk defa ev alanlar ve aldığı evin fiyatı belirli bir sınırı, örneğin 500 bin avroyu aşmayanlar için bu verginin tamamen kaldırılmasını önerdi. ÖVP’li Markus Wallner de bu öneriyi destekledi, ‘Emlak fiyatları dayanılmaz derecede yüksek’ ifadelerini kullandı. 

ÖVP, bu öneriyi koalisyon ortağı Yeşiller Partisi’yle tartışacak. 

Geri Dön 10 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN