Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2023 Çarşamba

‘Haftada 32 saat çalışma modeli’ tartışmaları

Avusturya’da ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti’nin lideri Andreas Babler, haftalık çalışma saatinin 40’tan 32’ye düşürülmesi çağrısında bulundu.

SPÖ lideri Babler, konuk olduğu ‘Journal zu Gast’ (Ö1) programında, haftalık çalışma saatlerinin önümüzdeki sekiz ila dokuz yıl içinde kademeli olarak 32’ye düşürülmesi yönünde görüş bildirmişti. 

İş dünyasından temsilciler, Babler’in önerisine şiddetle karşı çıktı. Avusturya Ticaret Odası Başkanı Harald Mahrer, çalışma saatlerinin düşürülmesinin, toplam 230 bin ek boş pozisyona eşdeğer olacağını vurgulayarak, "Bu, tüm ülke için dram olur" ifadelerini kullandı. 

Sendikalar ise çalışma saatlerinin azaltılması teklifini memnuniyetle karşıladı. Avusturya Sendikalar Birliği Wolfgang Katzian, ülkede şu anda 110 bin boş pozisyona karşılık 320 bin işsiz olduğunu söyleyerek, "Pozisyonların doldurulması için daha iyi çalışma koşulları sunmak işverenlerin sorumluluğunda" dedi. 

Babler’in önerisi, sendikalar tarafından desteklenirken, işverenlerden sert tepki gördü.

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN