Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Haziran 2023 Cuma

Enflasyon mayısta son ayların en düşük seviyesine geriledi

Avusturya’da enflasyon mayıs ayında yüzde 8,8’e gerileyerek Haziran 2022’den bu yana kaydedilen en düşük seviyeye indi. 

Federal İstatistik Ofisi’nin ilk verilerine göre; Avusturya’da enflasyon mayıs ayında yüzde 8,8’e gerileyerek Haziran 2022’den bu yana kaydedilen en düşük seviyeye indi. Yetkililer, gıda fiyatlarındaki artış eğiliminin azaldığını aktardı. 

Federal İstatistik Ofisi Başkanı Tobias Thomas, enflasyondaki düşüşün en büyük sebebinin enerji piyasasındaki rahatlama olduğunu, ancak gıda fiyatlarındaki artışın da yavaşlamaya başladığını aktardı. Gıda fiyatları mayıs ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12,5 arttı, bu oran nisan ayında yüzde 13,5’ti.

Ancak Avusturya’da enflasyon, mayıs ayında yüzde 6,6 olarak açıklanan Avro Bölgesi enflasyonuna kıyasla halen ciddi ölçüde yüksek. 

Geri Dön 02 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN