Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2024 Çarşamba

Doğal afet durumunda işe gitmek zorunda mısınız?

 İklim olaylarının artan şiddeti, doğal afet uyarıları durumunda işe gitme zorunluluğunu da tartışmaya açtı.

Doğal afet durumunda işe gitmek zorunda mısınız?

Geçtiğimiz hafta sonu Avusturya’da yaşanan sel felaketinde üç yerleşim birimi afet bölgesi ilan edildi, birçok kişi tahliye edildi ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Avusturya Sendikalar Federasyonu (ÖGB) İş Hukuku Uzmanı Martin Müller, doğal afetlerin işe gitmemek için haklı bir sebep olduğunu belirtti. Çalışanlar, şiddetli hava koşulları nedeniyle işe gidememeleri durumunda iş hukuku açısından bir yaptırımla karşılaşmıyor. Ancak çalışanların işverene geç kalma durumunu bildirmeleri ve işe ulaşmak için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor.

Çocuğu olan çalışanlar, kreş veya okulların kapanması durumunda çocuk bakımı için evde kalma hakkına sahipler ve izin kullanmak zorunda değiller. Ayrıca, ÖGB, afet bölgelerine desteğe gidecek uzman çalışanların işverenleriyle anlaşması gerektiğini belirtiyor.

Geri Dön 03 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN