Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2023 Cumartesi

Çalışma Bakanı: Aynı ücrete daha az çalışmak olmaz

Avusturya'da haftalık çalışma saatlerinin 35'ten 32'ye indirilmesi talep edildi. ÖVP'li Çalışma Bakanı Kocher ise "Aynı ücrete daha az çalışmak olmaz" diyerek talebi reddetti.

Avusturya’da koalisyon ortağı Yeşiller ve ana muhalefet SPÖ, ücretlerde değişiklik olmadan haftalık çalışma saatlerinin 35’ten 32’ye indirilmesi çağrısında bulundu. ÖVP’li Çalışma Bakanı Martin Kocher ise, bu teklifi kesin bir dille reddetti. 

Yeşiller ve SPÖ’nün teklifi, sendikalar tarafından da destek gördü. Sendikalar, özellikle fiziksel olarak yıpratıcı işlerde çalışan işçilerin ‘sağlıklı yaşlanabilmesi için’ çalışma saatlerini kısaltmanın şart olduğunu vurguladı.

Ancak Kocher, bu fikre sıcak yaklaşmadı. "Avusturya halkı, aynı ücrete daha az çalışmanın gerçekçi bir dilek olmadığını biliyor" ifadelerini kullanan Bakan, çalışma saatlerini kısaltmanın, ülkenin refahına ve sosyal yardımlarının sürdürülebilirliğine zarar vereceğini savundu. 

Geri Dön 08 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN