Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Avusturyalıların yarısından fazlası kirada

Avusturya'da halkın yarısından fazlası kirada oturuyor. Bu istatistik, servet dağılımı ile birlikte miras ve servet vergisi tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Avusturya Merkez Bankası tarafından yapılan araştırmaya göre, servetin nüfusa dağılımı, Avusturya’da diğer Avrupa ülkelerinde göre çok daha eşitsiz. Ayrıca Avusturya, Euro bölgesinde Almanya’dan sonra kiracı oranının en yüksek olduğu ülke; hanelerin sadece yüzde 47,6’sı ev sahibi.

Servet ve miras vergisi gündemde

Tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, Avusturya’da da servetin dağılımı, gelir dağılımından çok daha eşitsiz. Bu, servet ve miras vergisi tartışmalarını gündeme getiriyor. Sosyal araştırma ve danışmanlık enstitüsü SORA’nın araştırmasına göre, Avusturya’da yaşayan her 3 kişiden 2’si servet vergisine sıcak bakıyor. Halkın yüzde 55’i, şirketlerin kazançlarına uygulanan verginin de yükseltilmesi gerektiğini savunuyor. 

Ankete göre, halkın yaklaşık yüzde 70’i, ülkedeki gelir ve servet dağılımını adaletsiz buluyor. Ülkenin en zengin yüzde 10’luk kesimi arasında ise böyle düşünenlerin oranı yüzde 58’e düşüyor. 

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN