Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Mart 2023 Perşembe

Avusturya’da kadınlar halen ayrımcılığa uğruyor

Avusturya'da erkeklerle tamamen eşit haklara sahip olduğunu düşünen çalışan kadınların oranı yalnızca yüzde 6.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle yapılan ankete göre, kadınlar iş hayatındaki her alanda erkeklere göre dezavantajlı durumda olmaya devam ediyor. Erkeklerle tamamen eşit haklara sahip olduğunu düşünen çalışan kadınların oranı yalnızca yüzde 6.

İş portalı karriere.at tarafından yapılan ankete katılan kadınların yüzde 43’ü, iş hayatında en çok maaş konusunda ayrımcılığa uğradığını söyledi. Kadınlar, kariyerinde yükselmek ve yönetici pozisyonlarına terfi etmek konusunda da erkeklere göre daha dezavantajlı olduğunu söylüyor. 

Avusturya’daki cinsiyet eşitsizliği, siyasette de oldukça belirgin. Şimdiye kadar hiç kadın başbakanı olmayan ülkede, her 10 belediye başkanından 9’u erkek.

Geri Dön 09 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN