Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Aralık 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; kara kış, perakende çalışanlarının grevi ve içme suyunda bakteri alarmı vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya kara kışa teslim oldu. Yukarı Avusturya’nın Liebenau kentinde termometreler bu hafta eksi 25 dereceyi gösterdi.  Yoğun kar yağışının hafta boyunca etkisini sürdüreceği, ortalama gündüz sıcaklıklarının 0 ila eksi 2 derece arasında olacağı öngörülüyor. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edilen tren seferlerinin ücretleri ise iade edilecek. Yolcu Hakları Dairesi’nden yapılan açıklamada, trenlerin bir saatten fazla gecikmesi durumunda bilet fiyatının yüzde 25’inin, iki saatten fazla rötarlarda ödenen ücretin yarısının geri alınabileceği bildirildi.

Çevreci gruba 'suç örgütü' suçlaması

Viyana Savcılığı, çevreci Letzte Generation (Son Nesil) grubu hakkında 'suç örgütü kurma' gerekçesiyle soruşturma başlattı. Başbakanı Karl Nehammer de soruşturmaya destek verdiğini açıklayarak, çevreci örgütün eylemlerinden çok sayıda yurttaşın olumsuz etkilendiğini savundu.

İçme sularında bakteri alarmı

Wolfsberger’de, içme sularında tehlikeli miktarda bakteri tespit edildi. Yerel makamlar, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan yoğun kar yağışı ve elektrik kesintileri nedeniyle sulardaki bakteri oranının artığını bildirdi. Bölgede yaşayanlara suları en az 3 dakika kaynattıktan sonra tüketmeleri tavsiye edildi.

Perakende çalışanları greve gitti

Perakende sektörü çalışanlarıyla işverenler arasında uzlaşma sağlanamadı. Sendika, ülke genelinde bu hafta sonu grev yaptı. 430 bin emekçiyi temsil eden GPA Sendikası yüzde 9,4’lük bir zam talebinde bulunurken, işverenler yüzde 6 oranında bir artış olabileceğini belirtti.

15 yıl cinayetten arandı, suçsuz bulundu

Viyana’da işlenen bir cinayetin zanlısı olarak aranan kişi 15 yıl sonra suçsuz bulundu. Mahkeme, 15 yıl sonra Stockholm’de tutuklanan şahsın suçsuz olduğuna hükmetti. 47 yaşındaki adam, Cezayirli bir kamyon şoförünü silahla kasten öldürmek suçundan aranıyordu.

Geri Dön 10 Aralık 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN