Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Kasım 2022 Salı

Avusturya’da ‘aşırı sağ’ reformu

Avusturya hükûmeti Nazi işareti, Bozkurt işareti gibi yasaklı sembollere ilişkin yasalarını sıkılaştırmaya hazırlanıyor.

Planlara göre; Nazi sembolleri, Bozkurt işareti ve faşist örgütlerin sembolleri gibi yasaklı sembolleri kullananlar, 10 bin avroya kadar para cezası ile karşı karşıya kalacak. Yasayı ihlal eden kamu çalışanları, para cezasına ek olarak işten çıkarılacak. 

Anayasa Bakanı Karoline Edstadler, Nazi sembollerinin normalleştirilmesine ve Yahudi düşmanlığına kesinlikle tolerans gösterilmeyeceğini vurguladı. Salgın sürecinde, birçok aşı karşıtı ve aşırı sağcı örgüt, ‘aşılanmamış kişilere yapılan ayrımcılığı’ temsil etmesi için Yahudilerin Davut’un Yıldızı sembolünü kullanıyordu.

Geri Dön 15 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN