Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2023 Cumartesi

Aşırı sağcı FPÖ anketlerde birinci sırada

Avusturya’da haziranın ilk haftasında yapılan ankette, aşırı sağcı parti FPÖ, oylarını yüzde 27’ye çıkararak birinci sıradaki yerini korudu.

Mevcut iktidar koalisyonunun büyük ortağı ÖVP oyların yüzde 22’sini, haftanın başında büyük bir seçim krizi yaşayan ana muhalefet Sosyal Demokrat Parti ise oyların yüzde 20’sini aldı. 

Lazarsfeld-Gesellschaft tarafından yapılan ankete göre, Sosyal Demokrat Parti, mayıs ayına göre yüzde 4 oy kaybetti. Partinin önceki lideri Pamela Rendi-Wagner liderlik oylamasını kaybedince istifasını açıklamış, geçtiğimiz hafta sonu yapılan seçimde ise iki adayın oy oranlarının karıştığı büyük bir seçim skandalı yaşanmıştı. 

‘Başbakan olarak kimi görmek istersiniz’ sorusuna ise, katılımcıların yüzde 28’i, mevcut Başbakan ve ÖVP lideri Karl Nehammer yanıtını verdi. FPÖ lideri Herbert Kickl ise, yüzde 27 ile ikinci sırada yer aldı. 

Geri Dön 10 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN