Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ekim 2023 Cumartesi

Ailelere sağlanan yardımlar artıyor

Avusturya’da kasım ayı itibarıyla Familienzeitbonus olarak bilinen aile yardımlarının iki katına çıkarılacağı duyuruldu.

Avrupa Birliği İş Yaşam Yönergesi nedeniyle yapılan değişiklikler kapsamında, ebeveyn izinlerinin ve çocuk bakım paralarının da artırılacağı açıklandı. 

1 Kasım 2023 itibarıyla doğan çocuklar için ebeveyn izni, babalar tarafından en az iki ay kullanıldığında, 24 aya çıkarılacak. Papamonat olarak da bilinen aile yardımı, aylık 1.450 avroya yükseltilecek. Bu artış, 01 Ağustos 2023’ten itibaren geriye dönük olarak geçerli olacak.

Ayrıca çocuk bakım parası 2024 yılında, enflasyon baz alınarak ortalama yüzde 9,7 artırılacak. Buna göre bin ila iki bin avro arasında bir artış olacağı öngörülüyor. Ebeveynler, yarı zamanlı çalışma imkanından çocukları 8 yaşına gelene kadar faydalanabilecek. Ancak bu düzenleme, 1 Kasım’dan itibaren doğan çocuklar için geçerli olacak. 

Geri Dön 28 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN