Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2024 Perşembe

AB'den Avusturya’ya tasarruf uyarısı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Avusturya hükûmetini artan bütçe açığı nedeniyle uyardı.

2028 yılına kadar 11,6 milyar avro tasarruf yapılması gerektiğini belirtti. Federal Maliye Bakanı Magnus Brunner’e gönderilen uyarı mektubunda, gelecek yıldan itibaren yıllık 2,6 milyar avro tasarruf hedefi konuldu. Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, pandemi ve savaş gibi küresel krizlere işaret edilerek, birçok AB ülkesinin benzer sorunlarla karşı karşıya olduğu vurgulandı.

Sosyal Demokrat Parti Sözcüsü Kai Jan Krainer, hükûmeti sert bir şekilde eleştirerek, Maliye Bakanı Brunner’ın pandemi dönemindeki harcamalarını karşılıksız çeklere benzetti. Sosyal demokratlar, bütçe kısıtlamalarından önce şirketler için yüzde 25 kâr vergisi getirilmesi ve zenginlerden alınacak servet vergisinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini savundu.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Avusturya’da 2020 ile 2023 yılları arasında borçlanma kuralları askıya alınmıştı. Nisan 2024 itibarıyla ise yeni bütçe düzenlemeleri yürürlüğe girmişti. AB bütçe politikaları kapsamında önümüzdeki yıl İtalya, Fransa, Macaristan ve Belçika gibi ülkelerin de kemer sıkması bekleniyor.

Geri Dön 27 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN