Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Aralık 2023 Cuma

Zoltan Kasırgası alarmı

Alman Meteoroloji Dairesi (DWD), Almanya'nın neredeyse tamamında etkili olacak Zoltan adı verilen şiddetli bir kasırga için uyarıda bulundu.

'Zoltan' adlı kasırganın özellikle ülkenin kuzey ve kuzeybatı bölgelerinde etkili olacağı belirtildi. DWD, insanların güvenlik için binalar, ağaçlar, iskeleler ve yüksek gerilim hatlarından uzak durmalarını, açık havada zorunlu olmadıkça kalmamalarını önerdi.

Hamburg'daki Federal Denizcilik ve Hidrografi Ajansı (BSH), Elbe ve Weser nehirlerinde ve Kuzey Denizi kıyısında yüksek dalgalar ve su baskını riski olduğunu açıkladı. Bazı feribot seferlerinin iptal edileceği bildirildi.

Meteorolog Dominik Jung, kasırganın ülkenin orta ve güney kesimlerinde saatte 90 kilometre, kuzeyde saatte 100 kilometre ve denizde saatte 120 kilometre hızlara kadar ulaşacağını belirtti.

Baltık Denizi kıyısından Berlin'e kadar gece saatlerinde şiddetli fırtına bekleniyor. Münih'te de Noel'e kadar şiddetli rüzgar ve fırtına öngörülüyor. Kuzey Ren-Vestfalya'nın bazı bölgelerinde sel ve su baskını riski bulunuyor.

Klimatolog Dr. Karsten Brandt, kasırganın birçok soruna yol açacağını, ormana gitmemek ve Noel pazarlarında dikkatli olmak gerektiğini söyledi. Bugün 18.00'e kadar Zoltan kasırgasının etkisinin büyük ölçüde azalacağı, ancak güneyde rüzgarlı ve fırtınalı havanın devam edeceği bekleniyor.

Geri Dön 22 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN