Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Haziran 2024 Salı

Yeşiller’e anket şoku: 2 milyon oy kaybı

Almanya'da yapılan son anketlere göre; Yeşiller Partisi son 6 yılın en kötü seviyesinde. Yeşiller, son 3 yılda 2 milyon oy katbetti.

Bild gazetesi adına INSA araştırma enstitüsü tarafından yapılan ankete göre, bu pazar seçim olsa Yeşiller Partisi son 6 yılın en kötü seçim sonucunu alacak. Yeşiller, Haziran 2018'den bu yana en düşük seviyesi olan yüzde 11 oy oranına geriledi ve bir önceki haftaya göre yüzde 1 oy kaybetti.

INSA Başkanı Hermann Binkert, bu sonuçların 2021 federal seçimlerine kıyasla 2 milyondan fazla oy kaybına karşılık geldiğini belirtti. Anket, trafik ışığı koalisyonundaki partilerin hükûmet çoğunluğunu sağlamaktan uzak olduğunu gösteriyor. SPD yüzde 16, FDP ise yüzde 5 oy aldı. Bu da mevcut hükûmet partilerinin toplamda yüzde 32 oy alabileceği anlamına geliyor.

Ankete göre, CDU/CSU yüzde 31 oyla en güçlü parti olmaya devam ediyor. AfD ise 1 puan artarak yüzde 17'ye çıktı. Sahra Wagenknecht İttifakı yüzde 7 oy alırken, Sol Parti yüzde 3 oyla Federal Meclis'e giremeyecek.

Geri Dön 18 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN