Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Ekim 2022 Cumartesi

Yeşiller’den Scholz’a ‘nükleer’ tepkisi

Yeşiller Partisi içinde Şansölye Olaf Scholz’un üç nükleer santralin çalışma süresini uzatmaya dair kararına tepkiler sürüyor.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz geçtiğimiz hafta, enerji krizi ile mücadele için ülkede faaliyette olan 3 nükleer santralin 15 Nisan 2023’e kadar çalıştırılması talimatını vermişti. Uzlaşma sağlansa da Yeşiller Meclis Grubu’nda memnuniyetsizlik devam ediyor.

Yeşiller Meclis Grubu, Başbakan Scholz’u ve FDP’yi sert eleştirdi. Partinin Bütçe Sözcüsü Sven-Christian Kindler, RND’ye yaptığı açıklamada, “Eylül ayında 2 nükleer santralin ek rezerv olarak tutulmasına karar verilmişti. Başbakan Scholz, FDP’yle müzakereler sonrasında koalisyonun aldığı kararları ihlal etti. Koalisyon içindeki güven ortamı zedelendi” şeklinde konuştu.

Koalisyondaki çoğunluklarının risk altında olmadığın belirten Yeşiller Partisi üyeleri, Aşağı Saksonya bulunan Emsland nükleer santrali için güvenlik kontrolü yapılacağını duyurdu.

FDP’li Maliye Bakanı Lindner ise nükleer santrallerin geçici bir çözüm olduğunu vurguladı. Lindner “Uzun vadede Almanya'yı yenilenebilir enerjiyle özgürleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Geri Dön 22 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN