Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

Yeşiller konferansında eleştiriler CDU'ya

Yeşiller Partisi, AP seçimleri öncesi Potsdam'da konferans düzenlendi. Konferansta parti içi tartışmalar yerine, eleştiriler CDU'ya yöneltildi.

Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde Yeşiller Partisi, küçük bir parti konferansında birlik mesajı verdi. Büyük tartışmalar veya parti liderliğine yönelik eleştiriler olmadı. Bunun yerine, eleştiriler CDU'ya yöneltildi.

İklim politikaları

Potsdam'da düzenlenen konferansta konuşan Parti Eş Başkanı Omid Nouripour, iklim korumanın sadece Yeşiller'e ait bir konu olmadığını vurguladı. Sel baskınlarına dikkat çeken Nouripour, Avrupa seçim kampanyasına hızlı bir geçiş yaptı. Yeşiller için iklim koruma, seçimlerde önemli bir konu olmaya devam ediyor. Ancak, partinin bu konuyu seçmenlere nasıl anlatacağı konusunda zorlukları var.

Eleştiri okları CDU'ya yöneldi

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, konuşmasında CDU'yu eleştirdi. Habeck, Almanya'nın enerji politikasında yapılan hatalardan CDU'yu sorumlu tuttu ve büyük koalisyonun ülkeyi "Putin'in gazına" bağımlı hâle getirdiğini belirtti. Yükselen enerji maliyetleri ve ekonomik krizlerden CDU'yu sorumlu tuttu.

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, iklim korumanın güvenlik politikası olduğunu vurguladı. Baerbock ve diğer konuşmacılar, CDU lideri Friedrich Merz'in iklim korumayı küçümsemesini eleştirdi. Sel ve doğal afetlerin etkilerinin ciddiye alınması gerektiğini belirttiler.

Seçimlerden önce birlik mesajı

Konferansın sonunda, Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde birlik ve sükunet mesajı verildi. Normalde Yeşiller'in toplantılarında yoğun tartışmalar ve karşı öneriler olurken, bu kez bunlar görülmedi. Katılımcılar, seçim kampanyasının son aşamasına birlik içinde ve kendine güvenerek girmek istediklerini belirttiler.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN