Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ocak 2024 Cumartesi

Yerel yönetimler isyan etti

Almanya'da belediyeler, artan düzensiz göç nedeniyle bütçe açığı alarmı veriyor. Sosyal yardım maliyetlerinin artması üzerine belediyeler, artık zorunlu hizmetleri sunmakta zorlanıyor.

Alman Şehirler ve Belediyeler Birliği, belediyelerin yılda 10 milyar avro açık vereceği konusunda uyardı. Birlik Başkanı Uwe Brandl, "Yalnızca belediyelerin sosyal yardım harcaları 2005'ten bu yana iki katından fazla artarak 70 milyar avronun üzerine çıktı. Mevcut kaynaklarla bunun yönetilmesi mümkün değil" dedi.

Brandl, hükûmetin vaatlerde bulunurken, bunların nasıl finanse edileceğini göstermesi gerektiğini vurguladı ve "Federal ve eyalet hükûmetleri hiçbir şekilde yerine getirilemeyecek vaatleri önermeyi seviyor. Sonuç olarak bu yıl belediyeleri 10 milyar avroluk bir açık bekliyor" dedi. Brandl, belediyelerin altyapısının çökme ve yatırımların durması riskiyle karşı karşıya olduğunu da sözlerine ekledi.

Alman Şehirler ve Belediyeler Birliği'nin yeni genel müdürü André Berghegger de, belediyelere 'nefes alanı' verilmesi çağrısında bulundu. Berghegger, "Yalnızca Ukrayna'dan 350 bin 18 yaşının altında okul çağında çocuk ve genç geldi. Dil ve entegrasyon kursları yeterli değil. Kreş ve okullardaki personel tükenmiş durumda" dedi.

Berghegger, göç sayılarının azaltılması ve sınır dışı edilmelerin hızlandırılması gerektiğini savundu.

Geri Dön 06 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN