Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Yaz saati uygulaması başlıyor

Avrupa'da bu pazar yaz saati uygulamasına geçiliyor. 31 Mart 2024 Pazar günü saat 02.00'da saatler bir saat ileri alınacak.

Yaz saati uygulaması başlıyor

Bu hafta sonu Avrupa ülkeleri yaz saati uygulamasına geçiyor. 31 Mart Pazar günü saat 02.00'de saatler bir saat ileri alınacak, bu uygulama güneş ışığından daha fazla faydalanmayı ve enerji tasarrufunu amaçlıyor.

Avrupa'da yaz saati uygulaması 27 Ekim 2024'te, ABD'de ise 3 Kasım 2024'te sona erecek. ABD'de yaz saati uygulamasına 10 Mart Pazar günü geçilmişti. Her yıl mart ayının son pazar günü saat 02.00'de saatlerin bir saat ileri alınması ve ekim ayının son pazar günü saat 02.00'de saatlerin bir saat geri alınması şeklinde gerçekleştirilen yaz saati uygulaması, gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmayı ve böylece enerji kullanımında tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN