Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2024 Salı

Yalnızlığın başkenti Berlin

Bochum Ruhr Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Berlin'de yaşayan her 10 kişiden 1'i yalnızlık çekiyor.

Yalnızlığın başkenti Berlin

Bu soruna çözüm bulmak amacıyla Berlin'in Reinickendorf bölgesinde Almanya'nın ilk 'Yalnızlıktan Sorumlu Yetkilisi' göreve başladı. Görevi üstlenen Annabell Paris, Reinickendorf'ta yaşayanlara yalnızlıkla mücadelede destek sağlamayı hedefliyor. Reinickendorf bölgesi, yüzde 23,05 ile Berlin'in en yaşlı nüfusuna sahip bölgelerinden biri.

Belediye Başkanı Demirbüken-Wegner, yalnız insanlara doktor muayenehaneleri ve kişisel görüşmeler aracılığıyla daha iyi ulaşmayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, Berlin'in diğer iki bölgesinin de benzer bir bakanlık kurmayı planladığı ifade edildi.

Almanya'nın en kalabalık şehri Berlin'de, evlerin yarısında tek kişi yaşıyor ve her yıl 300 kişi evinde yalnızca vefat ediyor. Kızılhaç, yalnızlığı 'gizli bir epidemik' olarak nitelendiriyor. Birleşik Krallık ve Japonya'nın ardından, Almanya da yalnızlıkla mücadele için özel bir pozisyon oluşturdu.

Geri Dön 20 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN