Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Kasım 2023 Perşembe

Wüst: Afrika ülkeleriyle de Türkiye benzeri bir anlaşma yapalım

Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst, Kuzey Afrika ülkeleriyle de Türkiye'yle olduğu gibi 'para karşılığında mültecileri tutma' anlaşması yapılmasını önerdi.

Almanya'da eyalet başbakanları, 6 Kasım'da Başbakan Olaf Scholz ile düzensiz göçün durdurulması ve Almanya'daki mültecilerin bakım masraflarının finansmanı konusunu görüşmek üzere bir araya gelecek.

Zirve öncesinde konuşan Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst, iltica prosedürlerinin Avrupa dışındaki ülkelerle müzakere edilmesi çağrısında bulundu. Wüst, Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında varılan anlaşmaya benzer şekilde, Kuzey Afrika'da da mali taahhütler karşılığında anlaşmalar yapılmasını önerdi.

Wüst, mültecilerin Avrupa'da yakalandıktan sonra kaçış yolları üzerindeki partner ülkelere gönderilmesi gerektiğini söyledi. Wüst, "Bu, koruma statüsü bekleyemeyenlerin ilk etapta ülkemize gelmemesi anlamına geliyor. Bunun için anlaşma imzalanacak partner ülkeleri mali açıdan desteklemek zorundayız" dedi.

Wüst, düzensiz göçün sona erdirilmesinin, savaştan ve sınır dışı edilmekten kaçtıkları için gerçekten yardıma ihtiyaç duyan insanlara adaleti sağlamanın yolu olduğunu söyledi.

FDP Federal Meclis Grup Başkanı Christian Dürr de iltica prosedürlerinin, AB dışındaki üçüncü ülkelerde yürütülmesinden yana olduğunu söyledi. Dürr, "Böyle bir düzenleme, koruma statüsü konusunda netlik yaratacak ve umutları olmayan insanların Akdeniz'deki tehlikeli rotaya girmelerini engelleyecektir. Bu aynı zamanda bir insanlık meselesidir" dedi.

Geri Dön 02 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN