Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ocak 2024 Salı

Wüst: AfD tehlikeli bir Nazi partisidir

CDU'lu Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Hendrik Wüst, aşırı sağcı AfD'nin, Nazi dönemi politikalarını desteklediğini söyledi.

Wüst: AfD tehlikeli bir Nazi partisidir

AfD Thüringen Teşkilatı Başkanı Björn Höcke'nin 'zihinsel engelli çocukların okula gönderilmemesi' önerisini hatırlatan Wüst, "AfD tehlikeli bir Nazi partisidir" dedi. Wüst, köklü partilerin bir orta ittifak oluşturarak AfD'ye karşı birlikte mücadele etmesini önerdi ve tüm demokratları aşırı sağ ve sağ popülistlere karşı birleşmeye çağırdı.

FDP'li Marie-Agnes Strack-Zimmermann ise AfD ve diğer aşırı sağcı partileri 'bok yığını' olarak tanımlayarak, köklü partilerin inandırıcı politikalar üretememesinin AfD'nin güçlenmesine neden olduğunu belirtti. Strack-Zimmermann, halka "Ayağa kalkın ve 'Buraya kadar. Yeter artık' deyin" çağrısında bulunarak, "Bok yığını ne kadar büyük olursa, o kadar çok sinek olur. Bunu engellemeliyiz" dedi.

Berlin, Hamburg ve Potsdam'da AfD'nin yasaklanması için yapılan protesto gösterilerine; Başbakan Olaf Scholz ve Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock da katılmıştı. Potsdam'daki bir gizli toplantıda konuşulan AfD'nin göçmen kökenlilere yönelik sınır dışı etme planları büyük tepki çekmişti.

Geri Dön 16 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN