Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2024 Salı

Wagenknecht'in vaatleri: Rusya'ya destek, göçmenlere hayır

Sol Parti'den ayrılan Sahra Wagenknecht'in kurduğu BSW'nin vaatleri, aşırı sağcı AfD ile paralellikler taşıyor. BSW, Rusya'yla ilişkilerin düzeltilmesini ve göçmenlerin sınır dışı edilmesini destekliyor.

Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW), Brandenburg'da eyalet örgütünü kurdu ve eyalet seçimlerine katılmaya hazırlanıyor. Son anketlere göre, yerel halkın yüzde 13'ü BSW'ye oy vermeyi düşünüyor. Partinin eş başkanlığını Sahra Wagenknecht ile birlikte yürüten Amira Mohamed Ali, düzensiz göçün sosyal sorunları ağırlaştırdığını belirtti. Mohamed Ali, "AB'nin dış sınırlarında ve güvenli üçüncü ülkelerde hızlı sığınma prosedürlerine ihtiyacımız var" dedi.

Mohamed Ali, Yeşiller Partisi'ni en büyük düşman olarak hedef gösterdi ve Cem Özdemir'in et vergisini, Habeck'in ısınma yasasını eleştirerek, "Ülkede posta bisikletiyle fazla uzağa gidemezsiniz" dedi.

BSW ile AfD'nin vaatleri

BSW'nin vaatleri, aşırı sağcı AfD ile benzerlikler gösteriyor. BSW, Ukrayna'ya silah yardımını durdurmak ve Rusya'dan petrol ve doğalgaz alımını yeniden başlatmak istiyor. Ayrıca, CO2 vergilerine ve kömürden erken vazgeçilmesine karşı çıkıyor. Ancak Mohamed Ali, AfD ile işbirliğini reddettiklerini belirterek, "Mevcut siyasetten memnun olmayan herkesin güvenilir adresi biziz" dedi.

Son INSA anketine göre, Brandenburgluların yüzde 13'ü BSW'ye oy vermek istiyor. Mohamed Ali, "Biz kalmaya geldik" diyerek eyalet seçimlerini sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Geri Dön 28 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN