Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Wagenknecht: Trafik ışığı ülkeyi savaşa sürüklüyor

Yeni partisinin ilk kurultayında konuşan Sahra Wagenknecht, trafik ışığı hükûmeti 'ülkeyi savaşa sürüklemekle' suçladı.

Almanya'da Sol Parti'den ayrılarak kendi partisini kuran Sahra Wagenknecht, Federal Meclis milletvekillerinin desteğiyle kurulan 'Birlik Sahra Wagenknecht-Sağduyu ve Adalet' (BSW) partisinin ilk kuruluş kurultayında sert açıklamalarda bulundu.

Berlin'de gerçekleşen kurultayda, trafik ışığı hükûmetini ülkeyi kriz ve savaşa sürüklemekle suçlayan Wagenknecht, Olaf Scholz hükûmetin,, "Avrupa'nın en aptal hükûmeti" olarak nitelendirdi. Wagenknecht, bu politikaların aşırı sağcı AfD'yi güçlendirdiğini iddia etti.

Asgari saat ücretinin 14 avroya yükseltilmesi ve silahlanmaya son verilmesi çağrısında bulunan Wagenknecht, ayrıca, CDU Genel Başkanı Friedrich Merz'in Almanya Başbakanı yeteneğine sahip olmadığını savundu.

Kurultayda BSW'nin diğer yöneticileri de belirlenirken, haziran ayındaki Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine katılacak adaylar da belirlendi. AP milletvekili aday listesinde eski Sol Parti üyeleri de yer aldı.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN