Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Eylül 2023 Cuma

Volkswagen'ın sisteminde arıza: Bazı fabrikalarda üretim durdu

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, büyük bir bilgisayar sistemi arızası nedeniyle bir dizi fabrikasındaki üretimi durdurmak zorunda kaldı.

Volkswagen'ın sisteminde arıza: Bazı fabrikalarda üretim durdu

Almanya Haber Ajansı DPA'ya göre, Volkswagen'in merkezi Wolfsburg'da bulunan tesislerindeki bilgisayar sistemi ağında bir kesinti yaşandı. Arıza sebebiyle şirket, Almanya'daki 4 araç fabrikasındaki üretimi geçici olarak askıya aldı. Arıza; Wolfsburg, Emden, Zwickau ve Osnabrück'teki araç fabrikalarının yanı sıra Kassel, Braunschweig ve Salzgitter'deki parça fabrikalarını da etkiledi.

Siber saldırı yok

Şirketin bir sözcüsü, Volkswagen Grubu'nun Porsche ve Audi markalarının da bu sistem arızasından etkilendiğini ve arızanın kaynağını araştırmak için bir kriz masası oluşturulduğunu doğruladı. Ancak, sözcü siber saldırı ihtimalini reddetti.

Bu arıza yalnızca Almanya ile sınırlı değil. Aynı zamanda Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi olan Volkswagen'in diğer ülkelerdeki fabrikalarını da etkilediği bildirildi. Volkswagen ofislerindeki bilgisayarlar da bu sorundan etkilenmiş durumda ve merkezi uygulamalar gibi e-posta iletişimi gibi işlemler çalışmıyor.

Toyota'nın da üretim sisteminde arıza meydana gelmişti

Bu durum, dünyanın en büyük otomobil satıcısı Toyota'nın ağustosta üretim sistemi arızası nedeniyle 4 tesiste üretimi durdurmak zorunda kalmasını akıllara getirdi. Toyota, Japon tedarikçisi Kojima Industries'in bilgisayar sistemlerinin siber saldırıya uğramasının ardından Mart 2022'de tüm fabrikalarını kapatmak zorunda kalmıştı. Arızdan, Toyota'nın 14 fabrikasındaki 28 üretim hattı etkilenmişti.

Geri Dön 29 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN