Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Eylül 2023 Cumartesi

Veliler okullarda 'giyim kuralı' istedi, öğretmenler karşı çıktı

Almanya'da veliler, okullarda giyim kuralları getirilmesini istedi. Öğretmenler ise bunun 'tarihsel' olarak yanlış olacağını söyleyerek öneriye karşı çıktı.

Almanya'da Federal Veliler Birliği Başkanı Christiane Gotte, okullarda öğrencilere giyim kuralları getirme önerisinde bulundu. Gotte, okul yönetimlerinin bu kuralları belirlemesi ve ardından bu kuralların okul yönetmeliğine eklenmesi gerektiğini önerdi. Böylece, bu kuralları ihlal eden öğrencilere yaptırımlar uygulanabilir hale geleceğini belirtti ve "Öğrenciler eve gönderilebilir ve düzgün giyinmeleri istenebilir" dedi. Gotte, bu kuralların özellikle "uygunsuz, pasaklı, yırtık veya açık kıyafetlerle" ilgili olduğunu vurguladı.

Gotte, özellikle annelerin kıyafet kurallarının sabah çocuklarıyla yaşanan tartışmalar açısından bir avantaj olarak gördüklerini ifade etti. Ancak her okulun kendi kıyafet yönetmeliğine sahip olması gerektiğini ve bu konunun okul içinde tartışılması gerektiğini ekledi.

Öğretmenler öneriye karşı çıktı

Almanya Öğretmenler Birliği Başkanı Stefan Düll ise okullarda kıyafet kurallarına karşı çıkarak, Almanya'nın tarihsel olarak özgürlüğe yönelik farklı bir yaklaşımı olduğunu söyledi. Düll, bir tişörtün ne kadar uzun olabileceğini belirlemenin zor olduğunu dile getirdi.

Eğitim ve Öğretim Derneği Başkan Yardımcısı Tomi Neckov da okul üniformaları veya tek tip kıyafetlerin ebeveynlerin ve çocukların kendi giyim tercihlerini belirleme hakkına müdahale anlamına geleceğini belirtti.

Geri Dön 09 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN