Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Vatandaşlık başvurusu randevuları karaborsada

Almanya'da, vatandaşlık başvurusu randevuları için bekleme süresinin artmasını fırsat bilenler, 250 avroya randevu satmaya başladı.

Vatandaşlık başvurusu randevuları karaborsada

Almanya'nın Bochum şehrinde vatandaşlık başvurusu yapmak isteyenler uzun süreler beklemek zorunda kalıyor. Yıllık randevu sayısının 3 bin 500'e ulaştığı bu süreçte, dolandırıcılar krizi fırsata çevirerek Telegram üzerinden 250 avro karşılığında randevu satmaya başladı.

WDR'nin yaptığı habere göre, muhabirler Telegram grubunda randevu arayan biri gibi davranarak bir satıcıyla iletişime geçti ve 250 avro karşılığında iki hafta içinde vatandaşlık bürosundan randevu aldı. Bu randevular resmi sistemde kayıtlı olarak görünüyor. Bochum Belediyesi, bu durumun farkında olduğunu ve kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaparak bu sorunu çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Geçen yıl benzer bir dolandırıcılık vakası yaşanmış ve buna karşı önlemler alınmıştı. Randevu sistemi kısıtlanarak; bir e-posta adresiyle, günde yalnızca bir randevu alınabilir hâle getirildi. Vatandaşlık randevuları için rekabetin yoğun olduğu ve aylık kota olan 300 randevunun hızla tükendiği belirtiliyor. Belediye, başvuruları değerlendiren 10 çalışanın yanı sıra 10 kişilik bir ek daha ekleyeceğini duyurdu. Ayrıca, sızıntının kaynağını bulma çalışmaları da devam ediyor.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN