Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Ocak 2023 Cumartesi

Uzun mesafeli toplu taşımada maske zorunluluğu kaldırılıyor

Almanya'da nisanda kaldırılması planlanan şehirler arası tren ve otobüs yolculuklarındaki maske zorunluluğu şubat başında kalkacak. 

Berlin'de açıklama yapan Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, 2 Şubat'tan itibaren uzun mesafeli toplu taşımada FFP2 maske zorunluluğunun olmayacağını söyledi. Uzun mesafe tren ve otobüslerde maske zorunluluğu Enfeksiyondan Korunma Yasası'nın yürürlükteki son önlemlerindendi. Yasaya göre, FFP2 maskeleri 7 Nisan'a kadar takılması gerekiyordu. 

Lauterbach, hükümetin maske zorunluluğunu kaldırma kararının korona riskinin azalması nedeniyle erkene çekildiğini ifade etti. Bakan, "Nüfus yüksek bir bağışıklık oluşturdu ve uzmanlarımız artık başka bir büyük, ciddi kış dalgası beklemiyor" ifadesini kullandı.

ARD yayınına katılan Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing de otobüs ve trenlerde çalışan emekçiler için maske kontrollerinin yük olduğunu söylemiş ve yasağın kalkması için çağrıda bulunmuştu. 

Uzun mesafeli ulaşım kuralları ülke çapında geçerliyken eyaletler toplu taşıma için kendi kararlarını veriyor.

Schleswig-Holstein, Bavyera ve Saksonya-Anhalt eyaletlerinde toplu taşımada maske zorunluluğu bu yılın başında kaldırıldı. 

Otobüs, tren ve tramvaylarda maske zorunluluğu Saksonya'da 16 Ocak’ta, Berlin, Brandenburg ve Mecklenburg Vorpommern eyaletlerinde de 2 Şubat’ta kaldırılacak.

Geri Dön 14 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN