Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Kasım 2022 Perşembe

Uzmanlardan ‘tetanoz, çocuk felci, difteri ve boğmaca’ uyarısı

Almanya’da sağlık sigortası şirketi DAK, boğmaca, difteri, tetanoz ve çocuk felcine karşı yapılan aşılarda ciddi bir düşüş olduğuna işaret ederek uyarıda bulundu.

Uzmanlardan ‘tetanoz, çocuk felci, difteri ve boğmaca’ uyarısı

Almanya’da boğmaca, difteri, tetanoz ve çocuk felcine karşı yapılan aşılarda ciddi bir düşüş yaşanıyor. Pandemi öncesine göre çocuk ve gençlerde koronavirüs dışındaki hastalıklara karşı aşılanma oranı yüzde 11 kadar düştü. Geçtiğimiz yıl 680 bin çocuk yetersiz aşılandı.

Aşı sorununa dikkat çeken sigorta şirketinden yapılan açıklamada acil eylem planı çağrısında bulunuldu. Şirketin CEO’su Andreas Sturm, “Gerekli aşılar yapılmazsa, tetanoz, çocuk felci, boğmaca gibi hastalıklar yeniden ortaya çıkabilir” dedi. 

Geri Dön 10 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN