Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Şubat 2024 Pazartesi

Ülke genelinde aşırı sağ protestoları

Almanya'da, aşırı sağın yükselişine karşı çıkmak amacıyla, hafta sonu boyunca ülke genelinde çeşitli gösteriler düzenlendi.

Ülke genelinde aşırı sağ protestoları

Özellikle Hamburg kentinde, ‘Fridays for Future’ iklim koruma hareketi de dahil olmak üzere 40’a yakın sivil toplum kuruluşunun öncülük ettiği bir gösteriye 50 binin üzerinde kişi katıldı. 8 Şubat’ta Hamburg kent merkezinde gerçekleşen bu büyük gösterinin önceki eylemi 180 bine yakın katılımcı ile polisin önerisi üzerine erken sonlandırılmışken, bu sefer herhangi bir sorun yaşanmadı. Göstericiler, "Bizim sloganımız dayanışmadır", "Almanya renkli kalacak" ve "Ben aşırı sağa karşıyım" yazılı pankartlar taşıyarak, aşırı sağcı AfD üyelerinin milyonlarca göçmen kökenli insanın sınır dışı edilmesi veya bir Afrika ülkesine sürülmesi planlarını protesto etti.

Hamburg dışında Berlin, Kiel, Celle, Potsdam, Dresden ve diğer birkaç şehirde de benzer gösteriler düzenlendi. Mecklenburg-Vorpommern eyaletindeki Neubrandenburg kentindeki Konser Kilisesi'nde ise "Suskunluğa karşı, Yahudi karşıtlığına karşı" sloganıyla müzikli bir protesto etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik, eyaletin Başbakanı Manuel Schwesig tarafından açıldı ve piyanist Igor Levit'in yanı sıra başka sanatçıların da katılımıyla yabancı düşmanlığına ve aşırı sağa karşı bir uyarı nöbeti düzenlendi. Bu müzikli protestoya 800’ün üzerinde kişi katıldı.

Cumartesi günü ise Stuttgart başta olmak üzere Almanya'nın çeşitli yerlerinde aşırı sağa karşı düzenlenen gösterilere on binlerce kişi katılım gösterdi, ülke genelinde toplumsal dayanışma ve çeşitliliği savunan bir tutum sergilendi.

Geri Dön 26 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN