Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ocak 2024 Cumartesi

Ulaşımda grev dalgası

Almanya'da, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yaşanan tıkanmalarla birlikte ulaşım sektöründe grev dalgası başladı.

Ulaşımda grev dalgası

Almanya'da 24 Ocak 2024 Çarşamba günü başlayan tren grevi, 29 Ocak 2024 Pazartesi saat 18.00'da sona erecek. Bu grev, S-Bahn, RB, ICE gibi yolcu trenlerini etkiliyor. Makinistlerin devam eden grevi yanı sıra, Berlin Toplu Taşıma İşletmesi (BVG) çalışanları da grev kararı aldı. BVG'nin grevi; otobüs, U-Bahn ve tramvay seferlerini kapsayacak ve grevin detayları önümüzdeki pazartesi günü belli olacak.

Aynı dönemde, Alman hava yolu şirketi Lufthansa'nın iştiraki Discover pilotları da grev kararı aldı. Pilotlar Sendikası Vereinigung Cockpit (VC), grevin cuma günü 00:01'den 23:59'a kadar süreceğini duyurdu.

Bu grev dalgasının temel nedeni, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması. Ver.di Sendikası, Berlin Toplu Taşıma İşletmesi (BVG) ile anlaşmazlık yaşadığı için uyarı grevi kararı aldı. Sendikanın talepleri arasında 33 gün yıllık izin ve 500 avro tatil parası bulunuyor.

Geri Dön 27 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN