Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Aralık 2022 Perşembe

Ulaşıma yeni yıl zammı

Ulaşım firmaları, 49 avroluk biletin ve enerji maliyetlerinin belirsizliği nedeniyle fiyatlarına zam yapmaya hazırlanıyor.

Ulaşıma yeni yıl zammı

Alman Basın Ajansı’nın haberine göre, yeni yıldan itibaren otobüs ve tren biletlerine yüzde 8,8 zam gelecek. Ulaşım firmalarından alınan bilgilere göre, en yüksek fiyat artışları, yüzde 8,83 lük zam oranıyla, Hessen, Rheinland-Pfalz ve Baden-Württemberg’de olacak. Bu bölgelerde tek yön biletlere 1 avrodan fazla zam gelmesi bekleniyor. Ren-Main ve Aşağı Saksonya’da fiyatların ortalama yüzde 1,4 ila yüzde 1,5 arasında artması bekleniyor. Berlin – Brandenburg’da ise 1 Nisan'dan itibaren zamlar ortalama yüzde 5,6 civarında olacak. Kuzey Ren-Vestfalya'daki Rhein-Ruhr Ulaşım Birliği ortalama yüzde 3,9, Rhein-Sieg ise yüzde 5,44 oranında zamlar yapacak. 

Alman Taşıma Şirketleri Birliği (VDV) zamlara gerekçe olarak, elektrik ve mazot fiyatlarındaki artışı ve personel maliyetlerini gösterdi. Ayrıca 49 avroluk biletin ek maliyetlerindeki belirsizliğin de endişe yarattığı ifade edildi. 

Geri Dön 22 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN