Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Mart 2023 Cuma

Ukrayna’ya 12 milyar avroluk askeri destek

Almanya, Ukrayna’ya toplam 12 milyar avroluk ek askeri destek sağlayacak.

Federal Meclis Bütçe Komisyonu, Ukrayna’ya askeri destek için 12 milyar avroluk bütçe ayırdığını ve desteğin 3,2 milyar avrosunun bu yıl, 2024 ile 2032 yılları arasındaki dönemde ise 8,8 milyar avroluk kısmının sağlanacağını açıkladı. 

Koalisyon hükûmetini temsil eden üç siyasetçi yaptığı açıklamada, söz konusu destek ile Ukrayna'nın doğrudan silah satın alabileceğini belirterek, "Ukrayna'yı gerektiği kadar desteklemek önemlidir" dedi.

Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman Ordusu (Bundeswehr) stoklarından Ukrayna’ya gönderilen tank, obüs gibi ağır silahların yeniden temin edilmesi için 4 milyar avro, Ukrayna’ya doğrudan malzeme ve silah desteği için 8 milyar avro harcama yapılacağını duyurdu. Koalisyon ortağı Yeşiller’in, Ukrayna’nın yeniden inşası için bütçe artırımı talebi ise henüz netlik kazanmadı. 

Birlik Partileri CDU/CSU, Ukrayna’ya askeri destek verilmesinden yana olmalarına rağmen, bütçe detayları konusunda yeterince bilgilendirilmediklerini ileri sürdü. AfD, Bundeswehr’in mühimmatlarından Ukrayna’ya silah gönderilmesine karşı olduğunu açıkladı. Sol Parti ise Almanya’nın silah sevkiyatı yerine barış görüşmelerine öncülük etmesi gerektiğini bildirdi. 

Almanya Dışişleri Bakanlığına göre, Rus işgalinin başlamasından bu yana Alman hükûmeti Ukrayna'ya 14,2 milyar avrodan fazla destek sağladı.

Geri Dön 31 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN