Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Aralık 2022 Perşembe

Tüketiciler, önümüzdeki yıl daha yüksek enflasyon ve ekonomik daralma bekliyor

Avrupa Merkez Bankası tarafından yapılan aylık tüketici beklentileri anketine göre, Euro Bölgesindeki tüketicilerin geleceğe dair beklentileri giderek karamsarlaşıyor. Tüketiciler, önümüzdeki yıl yüksek enflasyon, yüksek işsizlik ve ekonomik daralma bekliyor. 

Avrupa Merkez Bankası, ekim ayı tüketici beklentileri anketinin sonuçlarını açıkladı: Euro Bölgesindeki tüketicilerin önümüzdeki 12 ay için enflasyon beklentileri, bir önceki aya göre 0.3 baz puan artarak yüzde 5.4'e yükseldi. Tüketicilerin gelecek 3 yıl için enflasyon beklentisi ise yüzde 3'te sabit kaldı. 

Tüketicilerin geleceğe dair beklentileri giderek karamsarlaşıyor

Almanya, Fransa, İtalya gibi Avrupa ülkelerinden 14 bin kişi arasında yapılan ankete göre, tüketicilerin Euro Bölgesi için ekonomik büyüme beklentisi, yüzde 0.2 azalarak yüzde -2.6'ya düştü. İşsizlik oranı beklentisi ise yüzde 12.5'e yükseldi. 

Merkez Bankası 15 Aralık'ta faiz kararını açıklayacak

Avrupa Merkez Bankası, Euro Bölgesinde kasım ayında yüzde 10 olarak açıklanan enflasyonu kontrol altına almak için faizleri kademeli olarak yüzde 2 oranında yükseltmişti. 15 Aralık'ta yapılacak toplantıdan da 0.5-0.75 baz puan faiz artırma kararı çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

 

Geri Dön 08 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN