Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ekim 2022 Salı

Tren seferleri sabotaj nedeniyle durdu

Almanya'nın kuzeyinde demiryolu seferlerine verilen 4 saatlik aranın iki yere düzenlenen sabotaj sonucu meydana geldiği açıklandı.

Almanya'nın kuzeyinde dün telsizle iletişim sisteminde yaşanan teknik sorun nedeniyle demiryolu seferlerine 4 saat ara verilmişti. Ulaşım Bakanı Volker Wissing, aksaklığın Berlin ve Kuzey-Ren Vestfalya'da iki yere düzenlenen sabotaj sonucu meydana geldiğini açıkladı. Bakan, "Demiryolu ulaşımı için vazgeçilmez nitelikte olan kablolar bilinçli ve kasıtlı bir şekilde kesilmiş" dedi. Bakan, Alman Demiryolları'nın (DB), bir saldırıya hedef olduğunu söyledi.

Güvenlik Uzmanı Peter Neumann, RTL’ye verdiği demeçte, “Rusya’nın Almanya'daki kritik altyapı noktalarına saldırması akla yatkın” dedi ve bu tür saldırıların sadece profesyoneller tarafından yapılabileceğini söyledi.

Neumann, “Avrupa'da paniğe neden olmak ve yaşamı ciddi şekilde felç edebileceğinin sinyalini vermek, Rusya’nın çıkarına" dedi. Bundan sonrada olası bir saldırılar konusunda uyarıda bulunan Neumann, “Elbette net bir kanıt yok. Bunlar şu anda hala bir teori, ancak temkinli olunmalı” dedi.

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN