Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

Trafik ışığı Meclis çoğunluğunu kaybetti

Yapılan son ankete göre hükûmeti oluşturan trafik ışığı koalisyonun oy oranı düştü. Koalisyon Meclis çoğunluğunu kaybetti.

Almanya’da koalisyon hükümeti birinci yılına girdi. Ancak yapılan kamuoyu yoklamasında hükümeti oluşturan partiler ciddi oy kaybına uğradı. ARD tarafından yapılan DeutschlandTrend’e göre iktidar partileri aldıkları oylarla çoğunluğu sağlayamıyor. Yapılan ankete göre üç partinin toplam oy oranı yüzde 42 oldu. Birlik Partileri (CDU/CSU) oyların yüzde 29’unu; Yeşiller ve SPD yüzde 18’ini; AfD yüzde 15’ini, FDP yüzde 6’sını, Sol Parti ise yüzde 5’ini alıyor.

Ankette ayrıca halkın ekonomik beklentileri de soruldu. Almanların ekonomiden beklentileri oldukça düşük seviyede seyretmeye devam ediyor. Ankete katılanların yüzde 42’si yüksek enflasyon ve resesyon tehdidi nedeniyle bir yıl içinde ekonomik olarak bugünkünden daha kötü bir durum bekliyor.

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN