Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

Trafik ışığı dağılmanın eşiğinde

Hükûmetin küçük ortağı FDP'nin önerileri, trafik ışığında kriz yarattı. Trafik ışığı koalisyonunun dağılabileceği konuşuluyor.

Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'nin oluşturduğu trafik ışığı koalisyonu, FDP'nin yeni sosyal ve ekonomik planları nedeniyle kriz yaşıyor. FDP'nin 12 maddelik planı, koalisyon ortakları tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

FDP'nin önerileri

FDP'nin önerileri arasında, çalışmayı reddedenlere yönelik Vatandaşlık Parası kesintisi, emeklilik yaşının yükseltilmesi, fazla mesai vergi avantajları ve yenilenebilir enerji sübvansiyonlarının kaldırılması gibi radikal değişiklikler yer alıyor. FDP Bütçe ve Ekonomi Uzmanı Karsten Klein, Almanya'nın acil eylem gerektiren bir durumda olduğunu ve bu belgenin hükûmeti harekete geçirmesi gerektiğini savunuyor.

CSU: Trafik ışığına verilen boşanma belgesi

SPD lideri Lars Klingbeil, FDP'nin ekonomiyi çalışanların sırtından iyileştirmeye çalıştığını ve buna izin vermeyeceklerini belirtti. SPD Sosyal İşler Uzmanı Helge Lindh, FDP'nin bu planları uygulamayı düşünüyorsa, bunun koalisyondan çekilme anlamına gelebileceğini ifade etti. CSU lideri ve Bavyera Başbakanı Markus Söder ise FDP'nin önerilerini "trafik ışığına verilen boşanma belgesi" olarak nitelendirdi.

FDP'ye destek düştü

INSA araştırma şirketi Başkanı Hermann Binkert, FDP'nin trafik ışığı politikalarından zarar gördüğünü ve partinin seçmen desteğinin federal seçimlerden bu yana yarı yarıya azalarak yüzde 6'ya düştüğünü belirtti. Binkert, FDP için 2025'teki federal seçimlerin dramatik bir durum olduğunu ve partinin trafik ışığındaki potansiyel seçmenlerini kaybettiğini ifade etti.

Son INSA anketine göre, eğer bu pazar seçim olsa CDU/CSU yüzde 30, AfD yüzde 18, SPD yüzde 15, Yeşiller Partisi yüzde 13, BSW yüzde 7, FDP yüzde 5 oy alırken, Sol Parti yüzde 4 ile baraj altında kalacak.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN