Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2024 Pazartesi

Thüringen'de AfD beklediğini bulamadı

Almanya'nın Thüringen eyaletinde, dün yapılan yerel seçimlerin ilk sonuçlarına göre, aşırı sağcı AfD beklediği zaferi elde edemedi.

Thüringen'de AfD beklediğini bulamadı

Thüringen'de, 16 yaşından itibaren seçmenlerin sandığa gittiği yerel seçimlerde, aşırı sağcı AfD, ilk sonuçlara göre beklenen zaferi elde edemedi. Aşırı sağcılar, sadece bir ilçede birinci olurken, birçok il ve ilçede ikinci tura kaldı. Neonazi Tommy Frenck, Hildburghausen'de ikinci tura katılmaya hak kazandı.

Seçimlerde ilçe yöneticileri, belediye başkanları ve yerel meclis üyeleri belirlendi. Weimar'da CDU'lu Belediye Başkanı Peter Kleine yüksek oy alarak yeniden seçildi. Suhl'da da mevcut başkan CDU'lu André Knapp tekrar seçildi.

Diğer bölgelerde ise sonuçlar daha karışıktı. Altenburger Land'da AfD'li Heiko Philipp birinci, CDU'dan Uwe Melzer ikinci oldu ve her ikisi de ikinci tura kaldı. Ilm-Kreis'te Petra Enders yeterli çoğunluğu sağlayamadı ve AfD'den Ralf Gohritz ile muhtemelen ikinci tura kalacak. Gera'da mevcut başkan Julian Vonarb, CDU'dan Kurt Danneberg'in arkasında ikinci sırada yer aldı ve ikinci tura kaldı.

Eichsfeld'de CDU'dan Marion Frant ve AfD'den Marcel König ikinci tura kaldı. Sömmerda'da CDU'dan Christian Karl ve AfD'den Stefan Schröder de ikinci turda yarışacak. Greiz'de CDU'dan Ulli Schäfer, AfD'den Kerstin Müller'in önünde. Wartburgkreis'te CDU'dan Michael Brodführer ve AfD'den Uwe Krell ikinci tura kaldı. Hildburghausen'de, Bağımsız Sven Gregor önde, Neonazi Tommy Frenck ise ikinci sırada yer aldı ve ikinci tura kaldı. Saale-Holzland'da CDU'dan Johann Waschnewsiki ve AfD'den Christian Bratfisch ikinci tura kaldı.

Thüringen'de yaklaşık 1,7 milyon seçmen oy kullandı ve katılım yüzde 46,2 oldu. Seçimlerde 13 ilçe yöneticisi, 94 belediye başkanı ve birçok yerel meclis üyesi seçildi. Çoğunluk sağlanamazsa ikinci turlar yapılacak.

Geri Dön 27 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN