Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

Tesisat teknisyenlerinin sayısı giderek düşüyor

Birçok stajyer, tesisat teknisyeni olmak için başladığı eğitimi yarıda bırakıyor. 

Özellikle ekonomi Bakanının iklim dostu ısı sistemlerine geçilmesi hedefi kapsamında birçok ısı pompası inşaa edilmesi öngörülüyor. Ancak uzmanlar yeterli sayıda kalifiye eleman olmamasından endişeli. 

Alman Sıhhi Tesisat, Isıtma ve İklimlendirme Birliği'nin verilerine göre, tesisat ve iklimlendirme alanlarında staja başlayan öğrencilerin yüzde 36’sı eğitimi yarıda bırakıyor. Uzmanlar bu istikrarsızlığın altında iş tanımının yanlış anlaşılmasının, mesleğin giderek daha kapsamlı hale gelmesinin ve yeterlilik sınavının zor olmasının bulunduğunu söylüyor. 

Birlik, emekli olacak kişileri ve mesleğe olan ilginin düşmesini göz önünde bulundurarak 2030 yılında alanda 60 bin kalifiye işçi açığı olacağını düşünüyor. Birlik aynı zamanda gençleri bu iş koluna çekmek için ‘Başlama Zamanı’ adı verilen bir kampanya başlattı. 

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, iklim dostu evlere geçilmesi için yılda 500 bin ısı pompası kurulması hedefi olduğunu açıklamıştı. Uzmanlar ve sektör çalışanları, gençlerin bu alana olan ilgisizliğini göz önünde bulundurarak bu hedefin çok uzak olduğunu söylüyor. 

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN