Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Kasım 2022 Çarşamba

Tasarruflar eridi

Vatandaşın biriktirdiği para, son aylarda yaşanan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon nedeniyle eridi.

Schufa adına yapılan bir ankete göre, halkın neredeyse yarısı çarşı pazara gelen zamlar nedeniyle son altı aylık birikimlerinden harcamak zorunda kaldı. Ankete katılanların yüzde 35’i ise gelirleriyle yaşam standartları arasındaki farkın açıldığını söyledi.

Enerji ve enflasyon krizine rağmen tüm masraflarını karşılayacak olanların oranı ise sadece yüzde 20. Schufa yönetim kurulu üyesi Ole Schröder krizden en çok dar gelirlilerin etkilendiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

Krizin öncesinde bile geliri 2 bin avronun altında olan hanelerin yüzde 40’ının hiçbir birikimi yoktu. Şu an sıkıntıları daha da derinleşti, bu insanların yüzde 70’inden fazlası tüketimini azaltmak zorunda kaldı.

Geri Dön 16 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN