Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2023 Pazartesi

Tartışmalı yasa yaz tatilinden önce çözülmek isteniyor

SPD'li Başbakan Olaf Scholz ve Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck, tartışmalı ısınma yasasının, 7 Temmuz'daki Federal Meclis tatilinden önce çözülmesini istiyor.

Tartışmalı yasa yaz tatilinden önce çözülmek isteniyor

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, tartışmalı ısınma yasasının, Federal Meclis tatile girmeden çözüme bağlanacağı konusunda umutlu. Hükûmet Sözcüsü Steffen Hebestreit, yasa tasarısının önümüzdeki haftadan önce Federal Meclis’e geleceğini açıkladı. Öte yandan, sözcü, Scholz’un trafik ışığı koalisyonunun Meclis çalışmalarına dair de sık sık bilgilendirildiğini altını çizdi.

Önceki gün yasa tasarısına dair konuşan Ekonomi Bakanı Robert Habeck de yasanın yaz tatilinden önce karara bağlanacağını umduğunu söylemişti. Habeck, “Son iki haftada çok şey değişti” diyerek çalışmalarda ilerleme kaydedildiğini söyledi. Anlaşmanın sağlanamaması için ortada bir sebep kalmadığını savunan Habeck, “Eğer biri çıkıp da kabul etmezse bu sürpriz olur” değerlendirmesinde bulundu.

Yeşiller Partisi, şimdiye kadar liberal FDP tarafından engellenen yasa tasarısını, Meclis’in 7 Temmuz’da tatile gitmesinden önce geçirilmesini istiyor. Tasarıya göre; 2024 yılının sonuna kadar evlerdeki ısıtma sistemlerinde yüzde 65 oranında yenilenebilir enerji kullanılması öngörülüyor.

Geri Dön 12 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN