Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Aralık 2023 Pazartesi

Tarihin en büyük kaptagon yakalaması

Almanya'da, yetkililer şimdiye kadar ülkede ele geçirilen en büyük miktarda, 'cihat hapı' olarak da bilinen kaptagon uyuşturucusunu yakaladı.

Ekim ayında Essen'deki Gümrük Soruşturma Bürosu (ZFA) tarafından Aachen otoyolu yakınlarında bir garaj kompleksinde 300 kilogram kaptagon ele geçirildi. Aynı gün, 33 ile 45 yaşları arasında 4 Suriyeli şüpheli, Aachen bölgesinde gözaltına alındı. Şüphelilerin, daha önce Köln/Bonn ve Leipzig/Halle havalimanlarında yapılan operasyonlarda da rol aldıkları düşünülüyor.

Yakalanan kaptagon miktarının, toplamda 460 kilograma ulaştığı ifade edildi. Yapılan araştırmalara göre, uyuşturucu hapların toplam sokak satış değeri yaklaşık 60 milyon avro. Zanlılar, Aachen'deki olayda kaptagon tabletlerini 16 ton kumun içine saklamışlardı. Bu kum, mağaza poşetlerinde ve paletler üzerine yığılmıştı.

Yaklaşık bir yıl süren soruşturmanın ardından bu operasyon gerçekleştirildi. Önceki sonbaharda Köln/Bonn havaalanındaki bir paket merkezinde ilk kez 10 kilogram kaptagon, Bahreyn'e gönderilmek üzere gizlenmiş olarak bulundu. Daha sonra, Leipzig/Halle havaalanında kargo içinde gizlenmiş başka uyuşturucular da ele geçirildi.

Geri Dön 25 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN