Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2024 Perşembe

"SUV kullananlar daha yüksek park ücreti ödesin"

Alman Koruma Derneği, 16 federal eyaletteki belediye başkanlarına SUV'lar için daha yüksek park ücretleri ve park kısıtlamaları getirilmesi için başvuruda bulundu. 

"SUV kullananlar daha yüksek park ücreti ödesin"

Bu başvuruların çoğu, Köln, Düsseldorf, Heidelberg, Stuttgart ve Mainz gibi şehirlerden geldi. Dernek, otopark ücretlerinin yıllık en az 360 avroya (günlük 1 avro) çıkarılmasını ve aracın boyutuna göre fiyatlandırma yapılmasını talep ediyor. Ayrıca park etme konusunda daha katı sınırlamalar getirilmesini öneriyor.

Paris'te SUV'lar için 1 saatlik park ücreti 18 avroya çıkacak

Paris şehri, bu konuda örnek teşkil ediyor. Şubat ayında yapılan bir ankette, halk çoğunluğu SUV ve diğer ağır araçlar için park ücretlerinin üç katına çıkarılmasını destekledi. Eylül ayından itibaren, Paris şehir merkezinde SUV ve benzeri araçlar için 1 saatlik park ücreti 6 avrodan 18 avroya çıkarılacak.

Alman Koruma Derneği, Paris'teki bu karardan sonra Alman vatandaşlarını da "canavar SUV" olarak tanımladığı araçlara karşı harekete geçmeye çağırdı. Ancak Alman Şehirler ve Belediyeler Birliği, otopark ücretlerini artırmanın bürokratik zorluklarına dikkat çekti. Sözcü Alexander Handschuh, araç boyutuna göre ücretlendirme yapmanın büyük bir bürokratik çaba gerektirdiğini ve aileler gibi belirli nüfus gruplarını dezavantajlı duruma düşürmemesi gerektiğini belirtti.

Federal İdare Mahkemesi, otopark ücretlerinde aşırı artışları "hukuka aykırı ve eşitsiz muamele" olarak değerlendiriyor.

Geri Dön 27 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN