Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2024 Cumartesi

Su kıtlığı endişesi

Almanya'da son beş yıl boyunca kuraklık dönemlerinin ardı arkası kesilmedi. 2023 yılı, öncekilerden farklı olarak bol yağışlarla geçmesine rağmen, uzmanlar ülkede hâlâ su sıkıntısının devam ettiğine dikkat çekiyor.

Potsdam'daki Alman Jeolojik Araştırma Merkezi'nin (GFZ) raporuna göre, geçen yıl yüksek yağış seviyeleriyle kayıtlardaki en yağışlı altıncı yıl olarak kaydedildi; fakat bu durum, son 5 yılda yaşanan ciddi kuraklıkların yaralarını sarmaya yetmedi. GFZ'nin araştırmasına göre, Almanya son 20 yılda yıllık ortalama 760 milyon ton su kaybına uğradı, bu da toplamda 15,2 milyar ton su kaybı anlamına geliyor. 2002'den bu yana Avrupa genelinde su rezervlerinde 100 milyar ton azalma olduğu belirlendi.

Birleşmiş Milletler'in 2024 Su Kalkınma Raporu ise dünya genelinde 2,2 milyar insanın güvenilir içme suyuna, 3,5 milyar insanın ise güvenilir sanitasyona erişiminin olmadığını ifade ediyor. Dünya çapında her iki kişiden biri yılın büyük bir bölümünde su kıtlığıyla mücadele ediyor. Su kıtlıklarının, sadece jeopolitik gerilimleri artırmakla kalmayıp aynı zamanda temel hakları da tehdit ettiği vurgulanıyor.

Geri Dön 23 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN