Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Nisan 2024 Çarşamba

Steinmeier’den Ramazan Bayramı mesajı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Ramazan Bayramı'nı kutlamak için bir mesaj yayımladı.

Steinmeier, mesajında Almanya'da yaşayan Müslümanlara en içten selamlarını ileterek, bayramlarını en iyi dileklerle kutladığını belirtti. Steinmeier, geçtiğimiz günlerde küçük bir kasaba olan Espelkamp'ta Müslüman ve Müslüman olmayanlarla birlikte bir iftara katıldığını ve Ramazan'ın Almanya'daki çeşitliliğin bir parçası olduğunu vurguladı. Ramazan Bayramı'nın, ülkenin dört bir yanındaki Müslüman cemaatlerin farklı inançlardan olan tanıdıklarını davet etmesinin, hoşgörü ve saygının önemli bir göstergesi olduğunu belirtti.

Steinmeier, açık ve saygılı bir tutumun, Alman Anayasası'nın temel değerlerinden biri olduğunu vurgulayarak, herkesin onurunu korumanın demokratik bir ilke olduğunu ifade etti. Ancak, Ukrayna'ya yönelik saldırı, terör, savaş ve Orta Doğu'daki çatışmaların endişe verici olduğunu belirten Steinmeier, sevgi, barış ve birlik mesajının nefret ve şiddeti yenmek için umut verici olduğunu dile getirdi. Steinmeier, herkese huzurlu ve hayırlı bir bayram diledi.

Steinmeier'in mesajı şöyle:

Bu yılki Ramazan Bayramı’nda siz Almanya’da yaşayan Müslümanlara en içten selamlarımı sunmak istiyorum. Yine aileleriniz, komşularınız ve dostlarınızla birlikte kutlayacağınız Ramazan Bayramı için en iyi dileklerimi iletiyorum. Daha birkaç hafta önce, küçük bir kasaba olan Espelkamp’a yaptığım bir ziyaret sırasında, Müslüman ve Müslüman olmayanlarla birlikte bir iftara katıldım. Ramazan ve iftar, Almanya’daki çeşitli inanç dünyasının bir parçasıdır. Bugün Ramazan Bayramı’nda, ülkenin dört bir yanındaki Müslüman cemaatlerin diğer inançlardan olan tanıdıklarını davet etmeleri, hoşgörü ve saygının, birlikte yaşama ve fikir alışverişinde bulunma arzusunun önemli bir göstergesidir. Birbirimize karşı açık ve saygılı olma tutumu, bu yıl 75. yıl dönümünü hep birlikte kutladığımız Anayasamızın da özünü oluşturmaktadır. Anayasamızın her bireyin onurunu, kökenine, nerede yaşadığına, inanıp inanmadığına bakılmaksızın, koruması en önemli demokratik değerlerimizden biridir. Her ne kadar ailelerimiz ve dostlarımızla birlikte rahat bir nefes alıp güç toplayabiliyor olsak da Ukrayna’ya yönelik acımasız saldırı, terör, savaş, şiddet ve Orta Doğu’da savunmasız onca insanın çektiği acılar büyük bir endişe kaynağıdır. Sevginin, barışın ve birlikteliğin nefret, şiddet ve ayrışmaya galip geldiği daha barışçıl ortak bir gelecek için cesaretimizi ve umudumuzu koruyalım. Hepinize huzurlu ve hayırlı bir bayram diliyorum!

Geri Dön 10 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN