Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Temmuz 2023 Salı

Steinmeier: Anketler endişe verici

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, aşırı asağcı AfD'nin yükselişinden duyduğu endişeleri dile getirdi.

Meclisin tatil dönemine girmesiyle birlikte Almanya'da aşırı sağcı parti AfD'nin özellikle doğu eyaletlerindeki yükselişi, son zamanların en çok tartışılan ve endişe duyulan konusu haline geldi. Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ZDF televizyonundaki bir söyleşisinde, endişelerini dile getirirken aynı zamanda çözüm odaklı çalışılması gerektiğini vurguladı.

"Korku tacirlerine daha fazla alan açmamalıyız"

Steinmeier, "Bu toplumda korku tacirlerine daha fazla alan açmamalıyız. İhtiyacımız olan, korku tacirlerinin artması değil, sorun çözücülerin çoğalmasıdır" dedi.

Anketlerin 'endişe verici' olduğunu belirten Steinmeier, şöyle konuştu:

Ancak bu anketler bizi her kritik soruyu otomatik olarak popülizm ve aşırı sağcılık olarak sınıflandırmaya yönlendirmemeli. Seçmenlerin büyük bir kısmının iktidar partilerinden uzaklaşırken ana muhalefet partisine yönelmemesi de soru işaretleri doğuruyor. Elbette iktidar partilerinin doğru konulara sahip olup olmadıklarını, konuların dışarıda bırakılıp bırakılmadığını, doğru iletişimi seçip seçmediklerini, seçmenlerin beklediği birliği sergileyip sergilemediklerini ve çok fazla tartışmanın olup olmadığını sormak zorundalar. Bu soruları da soruyorlar.

Geri Dön 11 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN