Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ekim 2023 Perşembe

Steinmeier: Almanya'da çeşitliliği arzuluyoruz

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, göçmen kökenli öğrencilerle yaptığı görüşmede "Çeşitliliği arzuluyoruz ama bunun barış içinde olmasını istiyoruz" dedi.

Steinmeier: Almanya'da çeşitliliği arzuluyoruz

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya Uyum Vakfı'nın desteklediği göçmen kökenli öğrencileri Bellevue Sarayı'nda ağırladı. Steinmeier, Almanya'nın bir göç ülkesi olduğunu ve bu gerçeği gururla kabul ettiğini vurguladı.

Steinmeier, "Bazılarınız burada doğup büyüdünüz, ancak ebeveynleriniz veya büyükanneleriniz, büyükbabalarınız başka ülkelerden geldiler buraya. Biz böyle bir Almanya'yız ve böyle de kalmak istiyoruz. Almanya'da çeşitliliği arzuluyoruz, ancak bu çeşitliğin barış içinde olmasını istiyoruz" dedi. Ayrıca, Almanya'da sokaklarda, azınlıklara karşı şiddete, ırkçılığa ve insan düşmanlığına asla tahammül etmeyeceklerini vurguladı.

Steinmeier aynı zamanda, "Yahudi ve Arap, Hristiyan ve Müslüman, Rus ve Ukraynalı insanlar için Almanya'da barış içinde bir arada yaşamanın mümkün olduğunu gösterelim. Demokrasimiz, kökene veya dine dayalı ayrım yapmaz" şeklinde konuştu.

Göç krizi

OECD'nin 2023 Uluslararası Göç Görünümü raporuna göre, kalıcı göç, OECD ülkelerine 2021'e göre yüzde 26 artarak rekor seviyede gerçekleşti. Bu artışın 2023'te de devam etmesi bekleniyor. 2022 yılında, OECD ülkelerine 6 milyonun üzerinde "yeni daimi göçmen" girişi yapıldı. Bu yeni daimi göçmenlerin yüzde 40'ı aile göçü yoluyla gelirken, yüzde 21'i "iş gücü göçmenlerinden" oluştu. Kanada ve Ukrayna, en fazla göçmen kabul eden ülkeler arasında öne çıkıyor, ancak Ukraynalı mülteciler bu istatistiklerden çıkarıldı.

Geri Dön 26 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN